A tudomány bizonyította: a magassarkús nő tényleg vonzóbb a férfiak számára
Ártanak a láb és a hát egészségének, de most már tudományos tény, hogy vonzóbbá tesznek az erősebb nem szemében a magas sarkak. 
A kutatók ugyanolyan ruhába - fekete kiskösztüm fehér blúzzal - öltöztettek három barnahajú nőt a vizsgálatok elvégzéséhez, csak a cipősarkaik magassága volt eltérő: az elsőn lapostalpú, a másodikon egy 5 centiméter magas, a harmadikon 8 centiméter magas sakú cipő volt. Kísérletüket az utcán végezték, a nők feladata az volt, hogy lépjenek oda idegen emberekhez és kérjenek tőlük segítséget - minden tizedik próbálkozás után váltogatták a cipősarkakat, így zárták ki, hogy a hölgyek természetes vonzereje befolyásolja az adatokat. A megkérdezett, 25 és 50 év közti férfiak 83%-a segítőkésznek bizonyult, ha a 8 centis sarkak viselőjével találkoztak, míg lapostalpú cipőnél az arány csak 47% volt. Annak érdekében, hogy a kutatók pontosítani tudják a hatásmechanizmusról alkotott elképzeléseik, letesztelték a női reakciót is - azt találták, hogy a nők gyakorlatilag sarokmagasságtól függetlenül reagáltak. 

A kutatók biztosak akartak lenni abban, hogy a magassarok tényleg vonzóbbá teszi e a férfiak szemében a nőket, ezért egy közvetlenebb vizsgálatot is elvégeztek: szórakozóhelyeken tesztelték le, hogy mennyi időbe telik, míg a férfiak megközelítik a magassarkút és a lapostalpút viselő nőt Az előbbi esetben közel 8 perc, míg az utóbbinál majdnem 14 perc.  

Az eredmények mögött egyrészt az áll, hogy a magasabb sarkaktól megváltozik a nők tartása, a csípő hangsúlyosabbá válik, és járás közben látványosabban mozog, másrészt viszont úgy tűnik, hogy maga a látvány is kiváltja a férfiakból a reakciót, tehát ugyanolyan reprodukcióhoz kapcsolódó, az utódok szempontjából előnyös tényezőként jelenik meg, mint a teltebb dekoltázs.


Van véleménye?

Írja meg nekünk!
Forrás: time.com
2014 NOV 20 03:04:21/