Az inszomniát nem könnyű konkrétan definiálni, az azonban kimondható, hogy az elalvás nehézségét, illetve a kielégítő alvás hiányát mindenképpen jelenti. Közvetlen következményei között a nappali fáradtság, a koncentrációs problémák és az ingerlékenység a leggyakoribbak.
Az álmatlanság sokszor visszavezethető valamilyen betegségre, rendellenességre: a prosztata, a húgyhólyag működésének zavarai, a szívelégtelenség, hormonális változások, pszichés okok, beleértve a depressziót és a szorongást, mind lehetnek az állapot okozói. Állhatnak a háttérben hétköznapibb tényezők is: a túlzott alkohol- és koffeinfogyasztás, dohányzás, illetve egyes gyógyszerek.
A homeopátia, mint minden más esetben is, az inszomnia kezelésében akkor válthat igazán hasznossá, ha a beteg állapotát, az álmatlansághoz vezető okokat pontosan elemezzük. Az elalvás gyakran azoknak jelent gondot, akik hajlamosak a szorongásra. Sokan félnek aludni, úgy érzik, talán sosem ébrednek fel újra. Nekik a sisakvirág hozhat enyhülést. A fehér arzénnal készült homeopátiás szerek a nyugtalan, aprólékos típuson segíthet, aki gyakran nem tud addig az alvásra ráhangolódni, amíg el nem rendezett fejben minden teendőt.
Azoknak, akik nem képesek mélyen aludni, a legkisebb háttérzajra felriadnak, a kereklevelű kapotnyak lehet a megoldás, de a farkasmaszlag magját felhasználó homeopátiás készítmények is megfelelőek. Az éjszaka folyamán sokszor felébredőknek a timföld alapú szerek javasolhatók, a nyugatalanságtól szenvedőknek pedig a cinket tartalmazó készítmények jöhetnek jól. A túl korai ébredés és az ezáltal kiváltott düh kezelésében a szarkaláb segít, különösen, ha a beteg egész nap álmosnak érzi magát. Az osztriga héja és a kén a túl hideg/meleg érzetre felriadók nyugtatója.
Arról, hogy Önnek pontosan milyen homeopátiás szer lehet a legjobb választás, szakértőnk tud kielégítő tájékoztatást adni. Ne féljen kérdezni tőle!
Van véleménye?
Mondja el nekünk!
Forrás: britishhomeopathic.org