Ezek közé tartozik például a napraforgómag olaj, amely számos bőrápolónak alapanyaga, de tiszta formájában is alkalmazható. Gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatása jól ismert, használatának nincsenek mellékhatásai, egyetlen dologra fontos viszont odafigyelni: akinél ételallergia jelentkezik a napraforgómag olajra, természetesen nem használhatja a bőrén sem!
Korábban már egy teljes cikket írtunk a kókuszolajról, és az ekcéma kapcsán ismét meg kell említenünk: a szűz vagy hidegen sajtolt kókuszolajat érdemes a nedves bőrben masszíroznunk - legelőnyösebb hatása, hogy természetes fertőtlenítőként megakadályozza a baktériumok szaporodását. A körömvirág is hasonlóan hatásos!
Az akupresszúra mint az ekcéma kezelési alternatívája erősen vitatott, vannak azonban kutatások, amelyet szerint alkalmazásával a tünetek enyhíthetők - kritikusai szerint ennek egyszerűen az az oka, hogy a beteg figyelmét a kezelés eltereli a viszkető bőrfelületről.
A probiotikumok kapcsán szintén heves orvosi vita zajlik: egyes kutatások nagyon is ígéretes eredményt mutatnak, míg másoknál úgy tűnik, a probiotikumok felőli kezelés teljesen hatástalan az ekcémánál. Hasonló a helyzet az étrendmódosítással, és a hagyományos kínai orvoslás eszköztárával is - egyes betegeknél javulás tapasztalható, míg másoknál nincs változás.
A ligetszépe olaj és a borágó olaj pedig, annak ellenére, hogy sokan esküsznek rájuk, a tudományos kutatások alapján egyáltalán nem segítenek az ekcémán.
Forrás: dermatologytimes.modernmedicine.com