Budapest, 2019. április 11., csütörtök (MTI) - Átadták a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) kibővített és felújított szakorvosi rendelőit csütörtökön Budapesten.

Kövér László, az Országgyűlés elnöke, aki a NGYSZ Magyar Egyesület elnöke is, köszöntőjében azt mondta, a szolgálat harminc éve dolgozik azon, hogy a rászoruló és nehéz helyzetben lévő gyermekek kiszolgáltatottság helyett biztonságot, közömbösség helyett szeretetet kapjanak.
    Nemes volt az a társadalom egészére kiterjedő összefogás - mondta -, amely országhatárokon átívelve, politikai és világnézeteket háttérbe szorítva lehetővé tette a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat létrejöttét és az azóta tartó sikeres működését. 
    Az Országgyűlés elnöke felidézte, hogy a segíteni akarás nem volt példátlan, hiszen a rendszerváltozás a jóra való törekvés ambícióit is felszabadította, karitatív szervezetek sokaságának létrejöttét lehetővé téve. A gyermekvédelmi helyzet pedig - nem kis részben az NGYSZ-nek is köszönhetően - harminc év óta rengeteget változott. 
    Jelezte, a szolgálat tavaly kétezer kezelést végzett el úgy, hogy közben a rendelők felújítása zajlott, önkéntes orvosaik 12 ezer gyermek szűrővizsgálatát végezték el az országban és a határokon túl, a mobil fogászati buszban ötezer gyereket láttak el.
    Kövér László kiemelte a NGYSZ fóti lovasterápiás foglalkozásait, valamint a Teréz körúti rendelőben 2002 óta végzett fejlesztő foglalkozásokat autista, viselkedészavaros, értelmi és mozgásfejlődésben elmaradott gyermekek számára.
    Mint mondta, az Országgyűlés elnökeként büszke arra, hogy a kormány az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) anyagi és szakmai támogatásával hozzájárult a rendelők felújításához. Jelezte, hogy a gyermekmentő szolgálat 2016-2018-ban 1,5 milliárd forint állami támogatást kapott, ennek egy részét fordították a mostani beruházásra.
    Edvi Péter, a NGYSZ alapítványi elnöke elmondta, a tavaly kezdett átépítés eredményeképpen három új szakrendelőben - fül-orr-gégészeti/logopédiai/audiológiai, gyermekfogászati és gyermek-nőgyógyászati - fogadhatják a hátrányos helyzetű, rászoruló gyerekeket. 
    A budapesti Teréz körúti rendelők kialakításának, felújításának és felszerelésének teljes költsége csaknem 402 millió forint volt. A rendelők felújításához, valamint a mobil fogászati és nőgyógyászati kamion fejlesztéséhez az Emmin kívül a Magyar Nemzeti Bank és az OTP Bank is nyújtott anyagi támogatást.

MTI

2019 ÁPR 14 06:41:00/