A puffadáshoz vezető rossz szokások között az egyik leggyakoribb, hogy ha túl gyorsan eszünk. Ebben a rohanó világban nem könnyű kellő időt szakítani az evésre, a sietség azonban ahhoz vezet, hogy levegőt is nyelünk, ami a puffadás egyik fő oka, illetve nem rágjuk meg alaposan a falatokat, így túl nagy, emésztésre váró ételadagok halmozódnak a szervezetünkben, ráadásul elveszítjük a kontrollt, az agynak ugyanis szüksége van némi időre, hogy felfogja, ha elegendő mennyiséget vittünk be.
A túl későn elfogyasztott vacsorák is problémásak lehetnek: az emésztés normális folyamatát ugyanis megakasztja a vízszintes testhelyzet. 3-4 órával lefekvés előtt még nyugodtan ehetünk, de 1-2 órával később már jobb valami könnyű ételt választani - jó választás bármiféle gyümölcs -, és inkább egy kiadós reggelivel enyhíteni az éhséget.
A szénsavas italok sem mondhatók jó választásnak, ha nem akarunk a puffadással küszködni, az egyszerű szénsavasnál pedig csak a mesterséges, és ezért emészthetetlen édesítőszerekkel ízesített italok rosszabbak. A diétás, illetve alacsony kalóriatartalmú élelmiszerekkel is vigyázni kell, mert ezek szintén emészthetetlen édesítőkkel vannak tele. Ha úgy érzi, nem tud lemondani a pezsgésről, legalább néhány óráig hagyja állni az italt (nyitott üvegben), vagy öntse ki pohárba, és dobjon bele néhány jégkockát.
Hiába egészséges, a kelkáposzta, kelbimbó és brokkoli, és általában a keresztesvirágú zöldségek magas rosttartalma túlságosan megterhelheti a gyomrot, így nyersen csak nagyon kis mennyiségben ajánlott őket fogyasztani, de megfőzve sem szabad túlzásba esni. Más okból, de a babfélék is hajlamosak puffadást okozni.
Ha túl sok előre csomagolt ételt fogyaszt, az ezekhez hozzáadott nátrium szintén puffadást fog okozni. Még a kevésbé "műanyag" ételalapok, levesek, szószok, önteket is megdöbbentően magas mennyiségben tartalmaznak nátriumot, így ha gyakran küzd a puffadással, érdemes ezeket elhagynia az étrendjéből.
Van véleménye, tapasztalata?
Mondja el nekünk!
Forrás: time.com