Czibere Károly közölte, csaknem 80 ezer fogyatékos, egészségkárosodott, megváltozott munkaképességű ember dolgozik az elmúlt években megújított pályázati rendszernek köszönhetően, mintegy kétszer annyi, mint korábban.
Elmondta, az idén a munkahely-teremtési pályázat 34 milliárd forintos keretéből több mint 30 ezer megváltozott munkaképességű embert foglalkoztattak az akkreditált cégek, és reményeik szerint jövőre is legalább ezen a szinten tudják majd tartani mind a támogatási szintet, mind pedig a programba bevont emberek körét.
Jelezte ugyanakkor, hogy a jelenlegi rendszert tovább kívánják finomítani, javítani, hatékonyabbá akarják tenni.
Czibere Károly azt hangoztatta, a kormányzat elkötelezett abban, hogy akit lehet, aktivizál, hogy a passzivitásra kárhoztató segély helyett a saját munkájukból tudjanak megélni. A megváltozott munkaképességű emberek számára nagy lehetőség a pályázati támogatási rendszer, mert értelmes, értéket teremtő munkát tudnak végezni, amivel a jövedelmüket legalább a kétszeresére tudják növelni - mondta.
Az államtitkár két kisebb pályázatról is beszámolt; az egyik egy idei évre szóló, 180 millió forintos kiegészítő program, melyben 650 embernek akarnak munkát biztosítani, míg a másik egy munkahelyteremtést célzó pályázat, amelyben 450 millió forintos keretből 200 új, illetve átalakított álláshely alakítható ki.
Czibere Károly a sajtótájékoztatót az egyik legnagyobb, megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató cég, a FŐKEFE Közhasznú Nonprofit Kft. zuglói telephelyén tartotta.
Szabó György, a mintegy 4 ezer - köztük 3700 megváltozott munkaképességű, súlyosan fogyatékos - embert foglalkoztató cég ügyvezető igazgatója elmondta, a náluk dolgozók olyan hasznos munkát végeznek, mint például a naptárgyártás, amellyel a hazai piac 50-60 százalékát ők tudják kiszolgálni.
Mondja el véleményét!
Ossza meg velünk és olvasóinkkal véleményét!
Forrás: MTI