Terhességi tesztek - mit érdemes tudni róluk?
Alábbi cikkünkben három fontos kérdés mentén járjuk körbe a terhességi tesztek fontosabb jellemzőit.  
Hogyan működnek a terhességi tesztek?
A terhességi tesztek egy speciális hormont képesek kimutatni a vizeletből, illetve a vérből. Az említett hormon, a hCG akkor kezd termelődni, amikor a megtermékenyített petesejt beágyazódik a méhbe, ami az esetek többségében a fogantatást követő 6 órán belül megtörténik, bár egyes nőknél ennél lassabban megy végbe a folyamat. A hormon mennyisége a terhesség minden napjával drasztikusan emelkedik, az otthon végezhető terhességi tesztek nagy része azonban csak az elmaradt menstruáció utáni első héten képes megbízható eredményt adni. 

Mi a különbség a vér-, illetve a vizeletmintás tesztek között?
Az alapvető cél mindkét esetben a hCG hormon kimutatása, azonban amíg az otthoni, vizelettel működő tesztek előnye, hogy olcsók, könnyen beszerezhetők és használhatók, hátrányuk, hogy közel sem annyira megbízhatóak, mint a vérvizsgálat, amelyet azonban értelemszerűen csak orvos végezhet el. A nők általában az otthoni teszteket használják először, és csak akkor keresik fel nőgyógyászukat, aki a vérvizsgálat segítségével képes kétséget kizáróan megállapítani a terhességet, ha a teszt pozitív eredményt mutat.

Mennyire megbízhatóak az otthon végezhető tesztek?
Az otthoni tesztek megbízhatósága több tényezőtől függ. Egyrészt nagyon fontos, hogy betartsa az utasításokat és ügyeljen arra, hogy ne használjon lejárt szavatosságú tesztet. Másrészt a menstruáció kimaradása után érdemes legalább egy hetet várnia a teszt elvégzésével, mivel azonban a szervezet működése személyenként eltérő, lehetséges, hogy már korábban vagy csak néhány nappal később válik kimutathatóvá a hCG hormon jelenléte. Előfordulhat, hogy negatív eredményt kap, miközben valójában állapotos - érdemes ezért egy héttel az első próbálkozás után megismételni a tesztet. 


Van véleménye, tapasztalata?

Nagyon örülnénk, ha megosztaná velünk!
Forrás: babymed.com
2015 FEB 05 03:38:41/