Egymás után jönnek a tanulmányok és nagyon hasonlóak, felhívják a figyelmünket, a napi fizikai aktivitás és különösen a gyaloglás előnyeire. Hogy formában tartsuk magunkat és egészségesek maradjunk, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 10.000 lépést ajánl egy napra. A testmozgás előnyei valóban tudományosan bizonyítottak. A rendszeres sportolás akár 39%-kal képes csökkenteni a mellrák kialakulásának kockázatát, 26%-kal a végbélrákét, 25%-kal a strokét és 34%-kal a cukorbetegségét. A magas vérnyomás, a dohányzás és a cukorbetegség után a fizikai inaktivitás a 4. halálozási kockázati tényező.
Egy új tanulmány szerint a Stanford Egyetem (USA) kutatói rávilágítottak arra a tényre, hogy a környezet, amelyben járunk, hatással van a mentális jólétünkre és segít a depresszió megelőzésében.
Összehasonlították a résztvevők több csoportjának hangulatát, és érzékelők segítségével értékelték, a légzést, a pulzust és az agyi aktivitást.
A tanulmány eredményei azt mutatták, hogy azok, akik 90 percet sétáltak a természetben pozitívabbak és kevésbé hajlamosak a tépelődésre, mint azok, akik városi környezetben sétálnak.
A lakosság több, mint 50%-a él városokban. 2050-re ez az arány 70% lesz. Az urbanizáció megnövekedett mentális betegséggel társul, de még nem tudni ennek okát.