A tudósok már tudják, hogy miért sikoltunk
Különféle helyzetekre adott válaszunk a sikoly. Korábban rejtély volt, hogy miért sikoltunk. New York-i tudósok nemrégiben választ adtak a kérdésre.

A University of New York Pszichológiai és Idegtudományi Tanszékének kutatói új tanulmányt publikáltak a Current Biology folyóiratban, amelyben megfejtették a sikoly rejtélyét.

A kutatók számos sikolyt gyűjtöttek a YouTube-ról, filmekből és a 19 "önkéntes sikítozótól", majd megvizsgálták a sikolyokat hallgató emberek agyát MRI-vel. Az MRI képeiből kiderült, hogy a sikolyokat nem ugyanúgy érzékeli az agy, mint a normál hangokat. Ez a nagyon különleges hang az amygdalán keresztül éri el az agyat, ez a kis „mag” a hippocampus előtt található és részt vesz a félelem és a szorongás érzésében.

„Ez azt jelenti, hogy a sikoly nem csak hangnak tekinthető, hanem egy fokozott érzés kiváltó okának" mondja Prof. David Poeppel, a tanulmány vezető szerzője. A sikolyt nem csak a veszélyre való figyelmeztetésnek használják, hanem, hogy félelmet keltsenek a filmnézőben és elérjék a kívánt hatást.


Forrás: www.topsante.com - Fotó: Evil Erin (Flickr.com)
2015 JÚL 27 13:51:21/