Miért okoznak a vészhelyzetek tömeghisztériát?
Vészhelyzetben (terrortámadás, természeti katasztrófa, tűzvész) mindig megvan a tömeghisztéria kialakulásának a rizikója, ami szörnyű, tömeges halálhoz vezethet. De mi okozhat tömegpánikot és hol kezdődik ennek a veszélye? Kutatók a Max Planck Institute for Human Development, Disney Research Zurich, ETH Zurich és a Rutgers University-ről körbejárták a kérdéskört egy virtuális környezetben. Az eredményeket a Journal of the Royal Society Interface című folyóiratban közölték.
2016 SZE 27 16:00:00/
Akit meghat a szomorú zene, az mély empátia átélésére képes
Előfordul, hogy életünk egy-egy nehezebb szakaszában melankolikus zenét hallgatunk, hogy jobban érezzük magunkat. A brit University of Durham és a finn Jyväskylä-i Egyetem munkatársai szerint alapvetően három tényező van, ami befolyásolja azt, hogy milyen érzelmi hatással van ránk az ilyesfajta muzsika.
2016 SZE 25 12:00:00/
Nem a testünk, hanem az elménk tehet a hízásról
Sandra Aamodt, a Yale neurológusa egy ideje rájött arra, hogy a tinédzserkora óta élete részét jelentő jojódiétáiról elsősorban nem a teste tehet, hanem inkább az elméje. A szakember szerint a megoldás a fittség, és az, hogy az ételeket nem démonizáljuk, hanem mértékkel élvezzük.
2016 SZE 15 09:00:00/
Kérdezzen szakértőnktől
Urológia
Nőgyógyászat
Dermatológia
Asztma
hirdetés
Legnépszerűbb
Hírlevél
hirdetés