Az asztma egy krónikus állapot, amelynek lényege, hogy bizonyos anyagok vagy hatások a légutak gyulladását okozzák, ennek eredményeként pedig kevesebb levegő jut a tüdőbe. Az asztma nagy valószínűséggel már gyermekkorban jelentkezik, ha a családi kórtörténetben előfordul, érdemes gyanakodni rá, de lehetséges, hogy felnőttkorban alakul ki. Nem azonos az allergiával, de a kettő gyakran együtt jár, és érdekes módon különösen a nőket és azokat veszélyeztetheti a felnőttkori asztma, akik allergiásak a macskaszőrre.
Az asztmás tüneteket számos anyag kiválthatja: pollenek, háziállatok szőre, penész, por, élelmiszerek, cigarettafüst, tisztítószerek, stb. A nevetés és a sírás, amelyek során a légzés nehezebb, szintén okozhatnak asztmás rohamot, egyes betegek pedig a száraz szélre vagy hideg levegőre reagálnak.
Egy új kutatási eredmény szerint viszont a felnőttkori asztma kialakulásában az eddig is ismert allergiás érzékenység mellett jelentős szerepe van az elhízásnak: bár a túlsúlyt korábban is kockázati tényezőnek tekintették az orvosok, a kutatás megállapította, hogy minél magasabb a testsúly, annál nagyobb a felnőttkori asztma kialakulásának valószínűsége, túlsúly esetén pedig akár 50%-kal is nőhet a kockázat!
Forrás: http://www.healthnewswebsite.com/