1. Már az influenza első tüneteire szedjünk Oscillocococcinum golyócskákat. A vizsgálatok szerint ez a homeopátiás szer akkor a leghatásosabb, ha minél hamarabb elkezdjük szedni. Mivel gyorsabban gyógyulunk, csökken a szövődmények kialakulásának esélye.
2. Nagyon fontos a pihenés és a megfelelő mennyiségű folyadék! Lázasan 10%-kal több folyadékot veszítünk! Ha betegen dolgozunk, kitesszük szervezetünket az újabb fertőzéseknek, és a hideggel, stresszel elfoglalt immunrendszer nem tud megfelelően védekezni, gyógyulni!
3. Ne csillapítsuk a köhögést, csak ha nagyon elviselhetetlen, a köhögés fontos tisztító reflex.
A jellemző tünetek alapján milyen szereket adhatunk? ( A homeopátiás szerek hagyományos terápia mellett is használhatók). Adjuk a szereket általában 15 CH potenciában, napi 3-4 alkalommal.
Kezdődő tüneteknél, ha nincs magas láz, de szaggató, fájdalmas a száraz köhögés, adjunk
Ferrum phosphoricum + Kalium chloratum kombinációt, napi 3-4 alkalommal, 9 CH-ban.
Súlyosabb tüneteknél:
Aconitum
Kulcsszó: hirtelen, száraz és forró, nyugtalan
A súlyosabb tünetek akkor jelentkezhetnek, amikor egy enyhébb influenzafertőzés közben esetleg erős hideghatás ér minket (szeles idő, lehűlés). Hidegrázás és hirtelen magas láz jellemzi ezt az állapotot. A bőr száraz, és a köhögés fájdalmas. Fontos, hogy az Aconitumnál a váladék vizes. Ha sűrűvé válik, már nem az Aconitum a megfelelő szer.
Bryonia
Kulcsszó: nyugalomra vágyik, fájdalmas köhögés
Gyakran az Aconitum és a Ferrum phosphoricum követő szere. A köhögés lazább, mint az Aconitumnál, gyakran tapasztalható közben éles mellkasi fájdalom. A nyelv és száj száraz, cserepes. Láza is lehet, de a bőre nem olyan forró, mint az Aconitum betegnek.
Phosphorus
Kulcsszó: orrvérzés
A Bryonia lehetséges követő szere. Amikor a köhögés a szegycsont alatt fájdalmas, a gége szűk, a mellkasban nyomásérzet van. Nehéz légzés, gyakran vérrel csíkozott váladék is előfordulhat. Előfordulhat orrvérzés is a tünetek között.
Amikor a köpet sűrű, gennyes, sárga, sok a váladék, bármilyen terápia mellé adjunk Hepar sulfurist.