Júniusban sok helyen rengeteg növény borul virágba, ami nagyszerű hír a természet szerelmeseinek, de nem olyan jó azoknak, akik allergiás megbetegedésekben szenvednek. A szemviszketés és az orrfolyás mellett az allergiások gyakran panaszkodnak arról is, hogy állandóan elkapják a náthát.
Brit kutatók a mogyoróallergia magas kockázatának kitett 550 gyermeket vizsgáltak meg, és kimutatták, hogy ha a csecsemőket az első életévükben mogyoróvajjal vagy mogyorós rágcsálnivalóval táplálták, 74 százalékkal alacsonyabb valószínűséggel alakul ki bennük mogyoróallergia hat éves korukra.
Sok szülő, aki amiatt aggódik, hogy gyermekénél asztma, allergia vagy egyes típusú cukorbetegség fog jelentkezni, speciális hidrolizált tápszert ad gyermekének, mellyel ezeknek a kockázatát szeretné kivédeni. Szakemberek szerint azonban semmiféle tudományos bizonyíték nincs arra nézve, hogy ezek a tápszerek bármiféle védelmet nyújtanak a felsorolt betegségek ellen.
Úgy tűnik, hogy az ősszel és télen születettek körében gyakoribb az ekcéma és az asztma, mivel bizonyos DNS-markerek a születés évszakjához köthetők. Ezek a markerek határozzák meg azt, hogy az ember a későbbiekben – bizonyos környezeti tényezők hatására – allergiás lesz-e.
A baktériumok számos ételallergiával küzdő ember számára védelmet jelenthetnek. Egy bizonyos probiotikus törzsből származó fehérje a friss kutatások szerint ugyanis segít csökkenteni az allergiás tüneteket, legyen szó gyomorégésről, hasmenésről vagy puffadásról.